Paź 20

Ogłoszenia 18.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  /XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019 /.

1. Przeżywamy dziś  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych  oraz Światowy Dzień Ubogich.
  2. Różaniec za naszych zmarłych wypominanych w miesiącu listopadzie dziś o godzinie 9:30, w środę i piątek godzinie 16.30
  3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata zakończenie roku liturgicznego. Jest to  święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. Składamy podziękowanie, za:

– nabywanie i rozprowadzanie  „Chlebków Miłosierdzia” w Dniu Ubogich

– wydruk Kalendarzy „Caritas 2020” drukarni p. Pastuszko z Tarnowa

– sobotnie sprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę „ Bóg zapłać”.

1. Spotkania „ modlitewno-formacyjne”:

– LSO w sobotę  po Mszy świętej

– DSM w sobotę o godz. 10.00

– Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę w Katedrze Tarnowskiej o godz. 10.30

1. Prasa katolicka w naszym domu /Gość Niedzielny, Wzrastanie, Mały Gość/.

W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek, 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziew. i męcz.
  • w środę, 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter
  • w czwartek, 21 XI – ofiarowanie NMP „ Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego”.
  • w piątek, 21 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Przed rozesłaniem:

Niech dzisiejszy obchód Światowego Dnia Ubogich rozpali w nas duchową potrzebę śpieszenia z pomocą wszystkim ubogim i cierpiącym. Niech konkretnym owocem tego dnia będzie choćby jeden czyn miłosierdzia wyświadczony dzisiaj lub w najbliższym czasie jednej konkretnej osobie.  Niech nam w tym Bóg błogosławi!

Permalink do tego artykułu: http://www.wola_rzedzinska_mb.diecezja.tarnow.pl/2019/10/20/ogloszenia-20-10-2019/